Image

Rozwody i prawo rodzinne Zielona Góra

Rozwody i prawo rodzinne

Jedną z głównych specjalizacji Kancelarii Adwokackiej Agnieszka Piętak jest prowadzenie spraw rozwodowych, rodzinnych i opiekuńczych.
Prowadzimy m.in. sprawy o rozwód, separację i o podziału majątku dorobkowego, alimenty, władzę rodzicielską, kontakty z dzieckiem (rodziców i dalszych krewnych) oraz dotyczące ubezwłasnowolnienia.

Sprawy rozwodowe i rodzinne
- szczególna kategoria spraw prawnych

Sprawy rodzinne to szczególna kategoria spraw, wymagająca indywidualnego podejścia, wsparcia i zrozumienia. 

Sprawy tego rodzaju mają niezwykle duże znaczenie zarówno na nasze życie, jak i życie naszych najbliższych. W tego rodzaju sprawach bardzo dużo zależy od doświadczenia i podejścia adwokata zajmującego się sprawą. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, zapewniamy indywidualne podejście i opiekę od pierwszego spotkania, aż do prawomocnego zakończenia postępowania. Z powodzeniem reprezentujemy naszych Klientów w sprawach rodzinnych zarówno na etapie przedsądowym (np. podczas negocjacji czy mediacji), jak i na wszystkich szczeblach postępowania sądowego we wszystkich instancjach.

Mamy świadomość tego, że kwestie, z którymi przychodzą Państwo do nas są dla Państwa najważniejsze i tak też je traktujemy, oferując kompleksowe wsparcie i poradnictwo.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata
w sprawach rodzinnych?

Sprawy rodzinne są zazwyczaj niezwykle stresogenne i mają ogromny wpływ na najważniejszą sferę naszego życia - rodzinę. Fachowy i doświadczony pełnomocnik stanowi ogromne wsparcie oraz ułatwia przejście przez ten bardzo trudny etap w życiu.

Kancelaria adwokacka Agnieszka Piętak w Zielonej Górze zapewnia merytoryczne porady we wszelkiego rodzaju sprawach rodzinnych. Służymy rozmową w ciepłej atmosferze, empatię i całkowitą poufność. Każda sytuacja jest inna i wymaga doboru indywidualnych rozwiązań, dlatego wsparcie osoby doświadczonej w zakresie spraw rodzinnych - tak ważnej przecież sfery naszego życia - pozwala na uzyskanie najlepszych możliwych do uzyskania rezultatów. 
Dokładnie analizujemy każdą sprawę i przedstawiamy najlepsze rozwiązania w danej sytuacji. W przypadku gdy dostępnych jest kilka rozwiązań, przedstawiamy wszystkie opcje ukazując wady i zalety każdej z nich, pozostawiając jednakże ostateczną decyzję klientowi. W razie potrzeby umożliwiamy także kontakt z terapeutą czy mediatorem.

Wysokość i zasady płatności wynagrodzenia

Wynagrodzenie za świadczone usługi ustalane jest indywidualnie z każdym Klientem, a jego wysokość zależy od nakładu pracy, złożoności zagadnienia prawnego, czasu trwania sprawy oraz charakteru współpracy.
Przed przyjęciem sprawy do prowadzenia Kancelaria dokonuje analizy problemu Klienta, oceniając zarówno niezbędne koszty, jak i szanse osiągnięcia zamierzonego celu. Taki sposób działania umożliwia bezkonfliktową współpracę oraz możliwość przewidzenia przez klienta wydatków związanych ze sprawą. Jedną z zasad funkcjonowania Kancelarii Adwokackiej jest przejrzystość działań, w szczególności to, aby wszelkie ustalenia finansowe były jasne, a Klient nie był dodatkowo zaskakiwany.
Mając na względzie rodzaj sprawy w stosunku do kosztów obsługi prawnej, Klient może zlecić prowadzenie jej w całości, ale także reprezentację na określonych jej etapach lub też sporządzenie jednego lub kilku pism przez adwokata.

Sposób płatności
W zależności od potrzeb klienta i rodzaju sprawy wysokość wynagrodzenia jest:
 • Ryczałt za określoną jednorazową czynność - np. pojedynczą poradę, sporządzenie opinii, umowy lub prowadzenie całej sprawy. Określane przez strony z góry po uzyskaniu pełnej dokumentacji od Klienta. Wynagrodzenie takie jest co do zasady niezależne od nieprzewidzianych zmian w nakładzie pracy kancelarii.
 • Stały miesięczny ryczałt - umowę abonamentową pomiędzy kancelarią i przedsiębiorcą ze stałym, miesięcznym wynagrodzeniem ryczałtowym ustalanym indywidualnie w zależności od rodzaju usług i potrzeb. Model ten pomaga zoptymalizować koszty w swojej firmie i mieć pewność tego, że bez względu na ilość pracy prawnika, poziom wydatków pozostanie niezmienny.
 • Rozliczenie godzinowe lub mieszane – stały mniejszy ryczałt zawierający uzgodnioną liczbę godzin pracy oraz uzgodniona ponad limit stawka godzinowa.
 • Rozliczenie indywidualne - w zależności od rodzaju zleconych spraw w przypadku np. dochodzenie należności.
Terminy płatności
Wynagrodzenie Kancelarii Adwokackiej jest płatne z góry. Istnieje jednak możliwość rozłożenia go na raty lub uzależnienie w części od powodzenia sprawy w formie tzw. premii za sukces (success fee).
Image

Zakres spraw rodzinnych

 • sprawy rozwodowe (z orzeczeniem o winie, bez orzekania o winie),
 • separacja,
 • unieważnienie małżeństwa,
 • umowy majątkowe małżeńskie,
 • przymusowa rozdzielność majątkowa,
 • podział majątku wspólnego małżonków,
 • rozliczenie nakładów na majątek,
 • alimenty (ustalenie, zmiana wysokości, uchylenie)
 • władza rodzicielska (ograniczenie, pozbawienie, zawieszenie, przywrócenie)
 • kontakty z dzieckiem,
 • ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa,
 • sprawy o ubezwłasnowolnienie.

Prawo rodzinne Zielona Góra

Choć prawo rodzinne jest bardzo złożone i wymaga holistycznej wiedzy z wielu obszarów, a także odpowiedniego podejścia do każdej sprawy, w naszej kancelarii mamy doświadczenie oraz niezbędną wiedzę, dzięki której możemy rozwiązać problemy z opisywanego zakresu. Oferuje sprawdzone porady prawne we wszystkich kwestiach, dotyczących związków, dzieci i innych członków rodziny. Rozumiemy jak skomplikowane mogą być problemy rodzinne, a także jak stresujące są rozwody, szczególnie te, w których poruszane są kwestie opieki rodzicielskiej.

Wiemy, że dobry adwokat od spraw rodzinnych powinien zrobić wszystko, aby cały proces przebiegał sprawnie, bez niepotrzebnych nerwów i doprowadził do rozwiązania w pełni satysfakcjonującego dla klienta. Kompleksowo obsługujemy sprawy rozwodowe. Zielona Góra to miasto, w którym wiele osób może potwierdzić, że dokładamy wszelkich starań, by każde postępowanie było prowadzone w sposób profesjonalny i skuteczny.

Zajmujemy się także sprawami związanymi z separacją, rozdzielnością majątkową, unieważnieniem małżeństwa, podziałem majątku, ustaleniem ojcostwa, władzą rodzicielską, alimentami czy kwestiami ubezwłasnowolnienia. Jeśli potrzebny Państwu doświadczony specjalista, od lat praktykujący prawo rodzinne, nasza kancelaria będzie znakomitym wyborem.

Czytaj więcej

Dobry adwokat od spraw rodzinnych Zielona Góra

Współpraca z naszą kancelarią może być prowadzona na kilka sposobów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umówić się na spotkanie, podczas którego dobry adwokat od rozwodów, po zapoznaniu się z danym problemem, udzieli jednorazowej porady. Wiemy, że prawo rodzinne nie jest proste. Dlatego dbamy o to, by wszystkie zawiłe kwestie tłumaczyć jasnym językiem i upewniamy się, że nasi klienci znają konsekwencje, które wynikają z podejmowania określonych kroków prawnych.

Zajmujemy się również sporządzeniem niezbędnych formalności, przygotowaniem wniosków oraz pism procesowych. Dobry adwokat od spraw rodzinnych podpowie także np. jak ustalić lub zmienić wysokość alimentów, by były one satysfakcjonujące i sprawiedliwe. Dzięki wykwalifikowanym specjalistom, którzy są dobrze zorientowani w rozwiązywaniu różnych problemów z zakresu prawa rodzinnego i nieustannie poszerzają swoją wiedzę w aktualnym orzecznictwie, zyskują Państwo pewność, że proponowana pomoc jest zgodna z najnowszymi regulacjami prawnymi.

Dobry adwokat od rozwodów Zielona Góra

W kwestiach takich jak rozwody najczęściej proponujemy kompleksową obsługę – od przygotowania niezbędnych pism, udzielenia porad, mediacji, aż po profesjonalną reprezentację w sądzie i rozstrzygnięcie danego postępowania. Sprawy rozwodowe w Zielonej Górze możemy poprowadzić od A do Z lub przejąć na każdym etapie procesu. Warto jednak zgłosić się do nas jak najwcześniej, by zyskać czas na dokładne przeanalizowanie Państwa indywidualnej sytuacji.

Ze względu na to, jak delikatne są sprawy rozwodowe, klienci często liczą na maksymalną dyskrecję. W naszej kancelarii możemy zagwarantować najwyższy poziom etyki adwokackiej i zachowanie tajemnicy zawodowej. Chcemy, by na każdym etapie postępowania klienci czuli się maksymalnie komfortowo. Wyróżnia nas otwarta postawa – chętnie odpowiadamy na pytania, które rodzą rozwody w Zielonej Górze.

Jeśli zależy Państwu na uniknięciu sądowego procesu, możemy zająć się również prowadzeniem przedsądowych mediacji lub negocjacji oraz skoncentrować się na polubownym rozwiązaniu danej sprawy. Współpracując z nami mają Państwo pewność, że danym problemem zajmuje się dobry adwokat od rozwodów i poprowadzi sprawę w taki sposób, by zakończyła się ona w pełni zadowalającym wynikiem.

Nasza kancelaria

Siedziba

Plac Pocztowy 7/3, 65-305 Zielona Góra

Telefon

690 600 570

E-mail

kancelaria@pietak.pl

Godziny pracy kancelarii

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00
(po wcześniejszym umówieniu terminu)
Sobota: możliwość spotkania
wyłącznie po wcześniejszym umówieniu terminu

Formularz kontaktowy