Sprawy spadkowe Zielona Góra

Sprawy spadkowe są często bardzo złożone oraz wywołują skrajne emocje. Zarówno planowanie podziału swojego spadku, jak i kwestie związane z dziedziczeniem to działania, które mogą rodzić wiele wyzwań, wątpliwości czy sporów. Osobiste zaangażowanie oraz więzi rodzinne niejednokrotnie wywołują również niepewność co do własnych praw i obowiązków względem podziału majątku. W takiej sytuacji bardzo przydatna jest pomoc, którą świadczy dobry adwokat od spraw spadkowych.

Prawo, obejmujące wszystko, co związane z majątkiem zmarłego, jest dla osób niewykwalifikowanych w tej tematyce często skomplikowane i trudne do zinterpretowania. W naszej kancelarii w Zielonej Górze doświadczony prawnik do spraw spadkowych pomoże Państwu rozwiązać każdy problem związany z takimi tematami jak:

  • stwierdzenie nabycia spadku,
  • sporządzenie lub podważenie testamentu,
  • umowa o zrzeczeniu się dziedziczenia,
  • darowizna lub zawarcie umowy dożywocia,
  • mediacje w sprawach spadkowych,
  • wydziedziczenie krewnego,
  • sporządzenie umowy o spadek,
  • starania o zachowek,
  • sukcesja przedsiębiorstwa.

W Zielonej Górze i okolicach coraz więcej osób stara się uregulować podział majątku oraz wszystkie sprawy z nim związane za swojego życia, dbając o relacje rodzinne, a także komfort swoich krewnych. Niestety, nie zawsze działania te prowadzone są zgodnie z aktualną literą prawa i z wyłączeniem wszelkiego ryzyka dla spadkobierców. Dlatego warto sięgać po profesjonalną opinię, którą przygotuje np. doświadczony radca prawny lub adwokat. Sprawy majątkowe będą wtedy wolne od wszelkich nieporozumień czy błędów.

Podział majątku Zielona Góra

W naszej kancelarii doświadczony adwokat od spraw majątkowych oferuje szereg usług związanych z prawem spadkowym. Zajmujemy się udzielaniem jednorazowych porad prawnych, związanych np. z wyborem formy testamentu, przygotowaniem niezbędnej dokumentacji oraz reprezentacją w postępowaniach przed sądem. Pomagamy także w ustaleniu, które części majątku będą dziedziczone przez określonych spadkobierców. W tym obszarze zajmujemy się zarówno postępowaniem na drodze ugodowej, jak i przed wymiarem sprawiedliwości.

Sprawy związane z podziałem majątku obejmują m.in. przygotowanie wspomnianego już testamentu. Odpowiedni dokument pozwoli uniknąć wielu niepotrzebnych nieporozumień i zagwarantuje właściwe wykonanie woli spadkodawcy. Doświadczony w tym zakresie radca prawny od spraw spadkowych podpowie, co powinno znaleźć się w testamencie oraz kto na bazie przygotowanych zapisów otrzyma spadek. Nasi adwokaci doradzają w takich kwestiach, jak umowa o zrzeczenie się dziedziczenia. To rozwiązanie sprawdza się wtedy, gdy spadkodawca chce mieć większą kontrolę nad podziałem majątku, jednocześnie uniemożliwiając spadkobiercy wystąpienie o zachowek.

Kompleksowe rozwiązywanie spraw spadkowych

Warto wspomnieć, że spadek to nie tylko dobra materialne, takie jak pieniądze, nieruchomości czy samochody, ale także wszelkiego rodzaju zobowiązania, które ciążyły na spadkodawcy. Zdarzają się sytuacje, w których spadkobierca dziedziczy po osobie zmarłej długi.

Dlatego też często nasz adwokat do spraw spadkowych doradza w kwestii odrzucenia spadku. To działanie, które należy podjąć najpóźniej do 6 miesiąca od śmierci spadkodawcy. W ten sposób, za pomocą odpowiedniego oświadczenia, można zrzec się praw do majątku i zobowiązań po osobie zmarłej. Oczywiście – w takich kwestiach, jak nabycie spadku z testamentu lub na podstawie ustawy, również mogą skorzystać Państwo z usług, które świadczy nasz prawnik. Prawo spadkowe to jeden z kilku obszarów, w których najczęściej doradzamy klientom z Zielonej Góry i okolic.

Kiedy szukać pomocy specjalistów od spraw majątkowych?

Zdarzają się sytuacje, w których spadkodawca chce wykluczyć konkretne osoby z kręgu uprawnionych do dziedziczenia. Może dokonać tego poprzez pozbawienie spadkobiercy ustawowego prawa do zachowku. Tzw. wydziedziczenie jest jednak dopuszczalne jedynie w kilku jasno określonych sytuacjach. Nasz adwokat od podziału majątku wskaże, jakie to okoliczności oraz podpowie, które zapisy związane z wydziedziczeniem powinny znaleźć się w testamencie.

Zajmujemy się również wszelkimi sprawami, dotyczącymi roszczeń o zachowek. Możemy przygotować dla Państwa pozew o zapłatę zachowku i zaproponować profesjonalną reprezentację przed sądem na każdym etapie takiej sprawy.


Nasza kancelaria

Siedziba

Plac Pocztowy 7/3, 65-305 Zielona Góra

Telefon

690 600 570

E-mail

kancelaria@pietak.pl

Godziny pracy kancelarii

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00
(po wcześniejszym umówieniu terminu)
Sobota: możliwość spotkania
wyłącznie po wcześniejszym umówieniu terminu


Formularz kontaktowy

.