Pomoc prawna w sprawach cywilnych
Mając na względzie rodzaj sprawy w stosunku do kosztów obsługi prawnej, Klient może zlecić prowadzenie jej w całości, ale także reprezentację na określonych jej etapach lub też sporządzenie jednego lub kilku pism przez adwokata.
Sposób płatności
W zależności od potrzeb klienta i rodzaju sprawy wysokość wynagrodzenia jest:
- stała (ryczałt) – w kwocie ustalonej z góry za wykonanie określonej czynności lub prowadzenie sprawy np. sporządzenie opinii, rejestracja spółki, sporządzenie umowy
Ryczałt stosowany jest przede wszystkim w sprawach, w których można oszacować zakres prac i ich czasochłonność.
- zależna od czasu pracy – w kwocie ustalonej z góry za np. każdą godzinę pracy prawnika.
Wynagrodzenie od nakładu pracy stosowane jest stosowany głównie przy stałej obsłudze prawnej oraz w sprawach, gdy nie jest możliwe określenie z góry pełnego zakresu czynności.
- stała, w formie miesięcznego ryczałtu – z limitem godzin lub bez limitu.
Ten system wynagrodzenia stosowany jest przede wszystkim przy stałej, długofalowej obsłudze prawnej.
Wynagrodzenie Kancelarii Adwokackiej jest płatne z góry. Istnieje jednak możliwość rozłożenia go na raty lub uzależnienie w części od powodzenia sprawy w formie tzw. premii za sukces (success fee).
Aby uzyskać pomoc i rozwiązać swój problem trzeba przedstawić adwokatowi cały stan faktyczny, nie zatajając przy tym żadnych szczegółów. Takie szczegóły mogą bowiem okazać się kluczowe dla pomyślnego rozwiązania sprawy. Adwokat zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy wszystkiego, czego dowiedział się w związku z udzielaniem pomocy prawnej. Dlatego też można być pewnym, że to, co zostało powiedziane w trakcie takiej rozmowy nie zostanie przekazane nikomu innemu.
W pierwszej kolejności należy dokładnie przemyśleć czego dotyczy problem, określić istotę sprawy i to, co chcemy uzyskać. Konieczne jest podanie na jakim etapie jest obecnie sprawa - czy toczy się już sprawa w sądzie, a także, czy zostało wydane jakieś orzeczenie w sprawie. Jeżeli sprawa już toczy się w urzędzie lub sądzie, bardzo ważna jest informacja pod jaką sygnaturą. Podanie sygnatury ułatwi adwokatowi zapoznanie się z tym, co dotychczas wydarzyło się w sprawie. W takiej sytuacji należy też koniecznie udostępnić adwokatowi wszelką dotychczasową korespondencję z sądu.
Na spotkanie z adwokatem należy zabrać również wszystkie dokumenty, które mogą mieć znaczenie dla sprawy. Mogą one również zostać przesłane za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Siedziba
Telefon
Godziny pracy kancelarii
(po wcześniejszym umówieniu terminu)
Sobota: możliwość spotkania
wyłącznie po wcześniejszym umówieniu terminu